5H2506N0-102WBL00A01 Amtek Connector Housing 2Pos
Please call 800-717-6475 to check current stock and pricing.
5H2506N0-102WBL00A01 Amtek Connector Housing 2Pos 1Row 2.5mm Pitch RoHS
SKU: 5H2506N0-102WBL00A01 Category: Tag: Brand:
Description
5H2506N0-102WBL00A01 Amtek Technology Connector Board to Wire Housing Wafer Terminal 2.5mm 2Circuits, Single Row RoHS
Current Rating:3A AC,DC
Voltage Rating:250V AC,DC
Temperature Range:-25C to +85C
Contact Resistance:10m ohm. Max
Insulation Resistance:1000M ohm. Min
Withstanding Voltage:1000V AC/minute