5H3960D0-106WBL00H01 Amtek Connector Housing 6 Position
Please call 800-717-6475 to check current stock and pricing.
5H3960D0-106WBL00H01 Amtek Connector Housing IDC Type 6 Position Housing Wafer Terminal 3.96mm RoHS
SKU: 5H3960D0-106WBL00H01 Category: Tag: Brand:
Description
Specification:
Operation Temperature: -40C to +105C
Insulation Resistance: 1000Mohm Min.
Dielectric Voltage: 1500V AC/Minute