5W2505R0-104T0WBLA01 AMTEK Connector 4 pins
Please call 800-717-6475 to check current stock and pricing.
5W2505R0-104T0WBLA01 AMTEK Connector 2.5mm Wafer R/A Type Single Row 4 pins Tin Plated White Bag RoHS
SKU: 5W2505R0-104T0WBLA01 Category: Tag: Brand:
Description
AMTEK 5W2505R0-104T0WBLA01 Connector
2.5mm Wafer R/A Type Single Row 4 pins Tin Plated White Bag RoHS Lead free / RoHS: Compliant
Current Rating:: 3A AC,DC
Voltage Rating:: 250V AC,DC
Temperature Range:: -25°C to +85°C
Contact Resistance:: 10m ohm. Max
Insulation Resistance:: 1000M ohm. Min
Withstanding Voltage:: 800V AC/minute