SMS36GE3 FCI PCB Connector Socket 36 Way
Please call 800-717-6475 to check current stock and pricing.
SMS36GE3 FCI / SOURIAU Connector Connector Qikmate F 36 POS Solder ST 5.08 mm, Socket RoHS
SKU: SMS36GE3 Category: Tags: , Brand: ,
Description
SOURIAU SMS36GE3 Rectangular Power Connector, Qikmate Series, Through Hole, Receptacle, 36 Pos, 5.08 mm, Socket
  • 5000MR Minimum insulation resistance
  • 2000VAC Test potential
  • -55 to 125°C Operating temperature range